logo-samandehi

 
خوش آمدید .پشتیبانی 24 ساعته 7روز هفته 09157766221،05144291041
 
شنبه, 09 بهمن 1400 01:50
Your IP :54.174.225.82
شبکه کردن دو رایانه از راه دور، به وسیله مودم PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط پشتیبانی   
پنجشنبه 02 شهریور 1391 ساعت 09:44
اگر صاحب دو رایانه یکی در محل کار و دیگری در منزل هستید و مایلید از طریق یک مودم معمولی ارتباط آن دو را به صورت شبکه برقرار سازید می‌توانید از روش زیر استفاده کنید:

ابتدا می‌بایست رایانه منزل را به صورت میزبان تنظیم و تعیین نمایید. دنیای آموزشهای کاربردی کامپیوتر، برای این کار باید در رایانه منزل از قسمت Control Panel به قسمت Network Connections رفته، Create New Connections را انتخاب کنید در صفحه‌ی باز شده Set up an advanced connection را برگزینید. سپس به صفحه بعدی رفته و در این صفحه Accept incoming connection را انتخاب کنید و بعد از آن به صفحه‌ی بعد بروید. ضمناً دقّت کنید در این صفحه فقط گزینه‌ی مودم را تیک بزنید و به صفحه‌ی بعد بروید. در این‌جا Do not allow virtual private connections را انتخاب کنید و در صفحه‌ی بعد می‌توانید به یک یا چند کاربر (User) اجازه‌ی دسترسی به رایانه‌ی خود را بدهید. در صفحه‌ی بعد نیز روی TCP/IP دوبار کلیک کنید و Specify TCP/IP addresses را فعّال کنید. در قسمتFrom" " ، «102.168.192» و در "TO" ،  «103.168.192» را وارد کرده، کلید OK را بزنید. اکنون Next و بعد از آن فرمان Finish را کلیک کنید. بدین‌ترتیب رایانه‌ی شما در منزل به یک میزبان تبدیل شده است.

امّا برای وصل‌شدن به رایانه‌ی منزل، باید در رایانه‌ی محلّ کار خود یک Connection (که برای وصل شدن به اینترنت استفاده می‌کنید) ایجاد نمایید، کلیه ترفندهای نرم افزاری را در mypcart.blogfa بیابید. در قسمت شماره تلفن ISP شماره تلفن منزل خود را وارد کنید، سپس در قسمت User Name و Password همان شناسه‌ی کاربری و رمز عبور را که در مرحله‌های قبل انتخاب کردید قرار دهید و Dial را کلیک کنید.

با انجام این‌کار بعد از وصل شدن و ایجاد ارتباط می‌توانید از برنامه‌ی Remote Desktop (Start> All Programs> Accessories> Communications> Remote Desktop Connection) استفاده کنید و در قسمت IPی آن، IPی رایانه‌ی خود را وارد کنید.