logo-samandehi

 
خوش آمدید .پشتیبانی 24 ساعته 7روز هفته 09157766221،05144291041
 
شنبه, 09 بهمن 1400 02:55
Your IP :54.174.225.82
قراردادن فایل در سایت PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه 06 اسفند 1389 ساعت 22:02
File Manager: این بخش نرم افزار File Manager است که امکانات کار با فایلها و پوشه های سایت را در اختیار شما قرار می دهد.در قسمت بالای این نرم افزار گزینه های کار با فایل ها و پوشه ها قرار دارد و در قسمت سمت چپ لیست تمام پوشه های سایت شما قرار دارد و در سمت راست لیست فایل ها و پوشه هایی نمایش داده می شود که داخل پوشه ای هستند که از منوی سمت چپ انتخاب شده باشد.
همانطور که قبلاً گفته شد پوشه ی سایت شما public_html یا همان www است. که در عکس بالا برای نمونه فایلهایی را که ممکن است در این پوشه قرار داشته باشند لیست شده است. منوی سمت راست محیط اصلی کار شماست. اگر روی یک فایل کلیک راست کنید با این گزینه ها روبرو خواهید شد:Download: که به شما اجازه می دهد این فایل را دانلود کنید.
View: که در صورتی که فایل قابل نمایش باشد آن را به شما نمایش خواهد داد. برای مثال فایل های عکس را با انتخاب این گزینه می توانید ببینید.
Edit: انتخاب این گزینه باعث می شود که فایل مورد نظر باز شود و بتوانید محتویات آن را ویرایش کنید. (این گزینه برای فایلهای متنی فعال است)
Code Edit: با انتخاب این گزینه فایل مورد نظر در محیط ویرایش کد باز می شود. تنها فرق این گزینه با Edit در این است که فایلی که با این گزینه باز شود برای دستورهای مختلف برنامه نویسی وب رنگ بندی مجزا دارد و همچنین شماره خطوط نیز قبل از هر خط نوشته شده است.
Move: با انتخاب این گزینه یک کادر باز می شود و از شما مسیر جدید فایل را برای انتقال می پرسد. یعنی این گزینه عملیات جابجا کردن فایل را به عهده دارد.
Copy: با انتخاب این گزینه یک کادر باز می شود و از شما مسیر کپی کردن و نام فایل جدید را می پرسد. یعنی این گزینه عملیات کپی کردن فایل را بر عهده دارد.
Rename: با انتخاب این گزینه یک کادر باز می شود و نام جدید فایل را از شما می پرسد. یعنی این گزینه عملیات تغییر نام فایل را برعهده دارد.
Change Permissions: با انتخاب این گزینه می توانید سطح دسترسی فایل را تغییر دهید.
Delete: با انتخاب این گزینه می توانید فایل مورد نظر را حذف کنید.
Compress: با انتخاب این گزینه کادری باز می شود و از شما مشخصات فشرده سازی سوال می شود:
 


که در بالا نوع فشرده سازی را باید مشخص کنید که Zip، GZip و BZip هستند. و در کادر پایین نام فایل خروجی را وارد نمایید (که به صورت پیش فرض نامرفایلی است که می خواهید آن را فشرده سازی کنید). و در نهایت روی دکمه ی Compress File(s) کلیک کنید تا فایل فشرده شده تهیه شود و بعد از آن می توانید فایل فشرده شده را با همان نامی که وارد کردید در همان پوشه مشاهده کنید.
Extract: این گزینه فقط برای فایل های فشرده فعال است و با انتخاب آن کادری باز می شود که از شما مسیری برای خارج کردن فایل شما از حالت فشرده درخواست می کند. بعد از تایپ مسیر مورد نظر روی دکمه ی Extract File(s) کلیک کنید.نکته: هر گاه تغییراتی را در فایل ها یا پوشه های سایت می دهید حتماً روی دکمه ی Reload در بالای منوی سمت راست کلیک کنید تا تغییرات اعمال شده را ببینید
نکته: اگر چند فایل یا پوشه را با هم انتخاب کنید کلیه گزینه های بالا روی همه ی آنها اعمال خواهد شد!

برای تغییر در پوشه ها گزینه های روبرو موجود هستند:Password Protect: با انتخاب این گزینه صفحه ی جدیدی باز می شود که در آن می توانید روی این پوشه رمز عبور بگذارید! برای گذاشتن رمز عبور در صفحه ای که باز می شود گزینه ی Password protect this directory تیک بگذارید و دکمه ی Save را کلیک کنید. بعد در صفحه ی جدیدی که باز می شود روی Go Back کلیک کنید تا به صفحه ی قبلی برگردید. تا اینجا پوشه ی شما قفل شده است و باید برای ورود به آن نام کاربری و رمز عبور بسازید. برای اینکار در کادر Username یک نام کاربری برای این پوشه انتخاب کنید و در کادر Password رمز عبور مورد نظرتان را وارد کنید و در کادر Password(again) دوباره رمز عبور را وارد نمایید و روی دکمه ی Add/modify authorized user کلیک کنید. حال نام کاربری به لیستی که در پایین قرار دارد اضافه شده است. از این پس هر کس که آدرس این پوشه را در اینترنت وارد کند از او نام کاربری و رمز عبور پرسیده می شود. شما می توانید حتی چندین نام کاربری بسازید که با هر کدام اجازه ی دسترسی به آن پوشه باشد. و یا اینکه با دکمه ی Delete User هر کاربری را که خواستید از لیست حذف کنید. چنانچه خواستید پوشه را مجدداً آزاد کنید در همین صفحه تیک گزینه ی Password protect this directory  را بردارید و روی Save کلیک کنید.
اضافه کردن فایل به سایت: برای اضافه کردن فایل به سایت پوشه ی مورد نظر خود را باز کنید و از قسمت بالا،  روی Upload کلیک کنید. در صفحه ی جدیدی که باز می شود می توانید فایل یا فایل های مورد نظرتان را از روی کامپیوتر شخصیتان انتخاب کنید. درصد پیشرفت فرستادن (آپلود) فایل زیر آن نمایش داده می شود. مانند عکس زیر:در بالا حداکثر اندازه ی فایلی را که می توانید بفرستید را نوشته است که در عکس بالا 1000.25 مگابایت است. در زیر آن آدرس پوشه ای را که فایل یا فایلها در آن آپلود می شوند نوشته شده است. هر کدام از دکمه های Browse را که کلیک کنید می توانید یک فایل دیگر را به سایت اضافه کنید. در عکس بالا یک فایل در حال فرستاده شدن است که 37% کار انجام شده است.
در زیر اگر در گزینه ی Overwrite existing files تیک بگذارید، اگر فایلی با همین نام در آن پوشه موجود باشد این فایل جدید به جای آن قرار می گیرید. اگر تیک نداشته باشد برای فایلهای هم نام سوال پرسیده می شود که آیا فایل جدید به جای فایل قدیمی قرار بگیرد یا خیر. و اگر روی Add Another Upload Box کلیک کنید یک گزینه ی دیگر برای اضافه کردن یک فایل دیگر اضافه می شود.

نکته: بهتر است برای گذاشتن چند فایل جدید، ابتدا آنها را در ویندوز فشرده کنید و فایل فشرده را در سایت آپلود کنید و بعد آن را Extract کنید!
آخرین به روز رسانی در شنبه 07 اسفند 1389 ساعت 19:34