logo-samandehi

 
خوش آمدید .پشتیبانی 24 ساعته 7روز هفته 09157766221،05144291041
 
شنبه, 09 بهمن 1400 02:36
Your IP :54.174.225.82
نسخه پشتیبان PDF چاپ نامه الکترونیک
جمعه 06 اسفند 1389 ساعت 22:25
Backups: این بخش برای پشتیبان گیری از سایت شما مورد استفاده قرار می گیرد. توسط این بخش می توانید از هر قسمت از سایت یک نسخه پشتیبان تهیه کنید که در موارد ضروری بتوانید سایتتان را بازگردانی کنید. مثلاً اگر به هر دلیلی سایت شما با مشکل مواجه شد می توانید آخرین پشتیبانهایی را که گرفته اید بازگردانی کنید.
روی Backups کلیک کنید.در صفحه ای که باز می شود سه قسمت عمده به چشم می خورد که Full Backup، System Backups و Partial Backups هستند.
Full Backup: دراین قسمت یک دکمه به نام Download or Generate a Full Web Site Backup وجود دارد که با کلیک روی آن به قسمت Full Backup وارد می شوید. در این قسمت می توانید از کل سایت یک جا پشتیبان تهیه کنید. اما توجه داشته باشید که این پشتیبان قابل بازگردانی نیست! یعنی تنها پشتیبانی هاست شما (شرکتی که از آن فضا خریداری کرده اید) می توانند با مطالبی که در این پشتبان وجود دارد سایت شما را برگردانند!در این صفحه در بالا لیست نسخه های پشتیبان کاملی که تا به حال از سایت تهیه کرده اید قرار دارند. که در عکس بالا سه عدد هستند. که جلوی آنها تاریخ تهیه ی نسخه ی پشتیبان نوشته شده است. روی هر کدام از این نسخه ها که کلیک کنید دانلود می شوند. هر کدام از این نسخه های پشتیبان یک فایل فشرده شده با پسوند .tar.gz است.
در قسمت پایین می توانید یک نسخه ی پشتیبان کامل در همین لحظه از سایت بگیرید. که گزینه ی  Backup Destination تعیین کننده ی محل قرار گیری فایل پشتیبان است. که بهتر است در همین پوشه ی اصلی سایت یا همان Home Directory قرار گیرد. در گزینه Email Address یک آدرس ایمیل وارد کنید که مشخصات پشتیبان تهیه شده به آن فرستاده شود. (توجه: خود فایل پشتیبان به این ایمیل فرستاده نمی شود بلکه فقط ساعت و تاریخ و اطلاعات پشتیبان فرستاده خواهند شد.) بعد روی دکمه ی Generate Backup کلیک کنید. از این پس هر گاه به این قسمت مراجعه کنید همین پشتیبانی که تهیه کردید را نیز در لیست بالا مشاهده خواهید کرد.

System Backups: در این قسمت دو دکمه با نام های Weekly و Monthly قرار دارند که می توانید پشتیبانی را که خود سرور به صورت هفتگی و ماهیانه تهیه کرده است را دانلود کنید. ساختار این نسخه های پشتیبان مانند همان نسخه های پشتیبان کامل است و فقط توسط شرکت هاستینگ قابل بازگردانی است.

Partial Backups: در این قسمت در سمت چپ لینکهایی قرار دارند که به شما اجازه می دهند از بخش های سایت به صورت جداگانه پشتیبان تهیه کنید و در سمت راست گزینه هایی وجود دارند که به شما اجازه می دهند نسخه های پشتیبانی را که از هر بخش تهیه کرده اید بازگردانی کنید. که کلاً شامل 4 قسمت است. اولی Home Directory است که همان پوشه ی اصلی سایت شماست. برای تهیه ی نسخه ی پشتیبان از این قسمت روی دکمه ی Home Directory در سمت چپ کلیک کنید. یک فایل با پسوند.tar.gz دانلود می شود که محتویات پوشه ی اصلی سایت شما به صورت فشرده شده می باشد. بعداً اگر خواستید این پشتیبان را بازگردانی کنید روی دکمه ی Browse در سمت راست که روبروی همین بخش Home Directory است کلیک کنید و فایل پشتیبان را که قبلاً دانلود کرده اید از روی کامپیوتر شخصیتان انتخاب کنید و دکمه ی Upload را فشار دهید تا پوشه ی اصلی سایت شما بازگردانی شود.
دومی MySQL Database است که پایگاههای داده سایت شماست. در مورد پایگاه داده در ادامه به تفصیل صحبت خواهد شد. اما به اختصار باید گفت که اگر شما یکی از CMS ها را نصب کرده باشید (برای مثال magiconline ) تمامی اطلاعات اخبار، مطالب، لیست کاربران و... سایت شما در پایگاه داده ذخیره شده اند.
در جدول DATABASES لیست پایگاههای داده ی سایت شما قرار دارد (که در عکس بالا یک پایگاه داده موجود است به نام (sample_mysql. که روی هر کدام از این نام ها کلیک کنید می توانید نسخه ی پشتیبان آن را دانلود کنید. و برای بازگردانی نیز مانند قبل عمل کنید.
سومی و چهارمی مربوط به ایمیل های شماست که به همان شیوه ی قبلی می توانید از آنها پشتیبان تهیه کرده و یا پشتیبانهایی را که تهیه کرده اید بازگردانی کنید.
آخرین به روز رسانی در شنبه 07 اسفند 1389 ساعت 19:47